Net3 Nedir? Web 3. ne zaman çıkacak? Web 3 Araçları ve Örnekleri

Web3 Nedir? Web 3 Projeleri ve Coinleri, Internet 3. ne zaman gelecek? Net 3. internetin geleceği, Website 3. projeleri, Web 3 teknoloji ile ilgili sorularınıza videomuzda yanıt bulabilirsiniz. #website3 #web30 #world-wide-web30technology

Bitcoin, Ethereum, Altcoin ve tüm kripto paralar ile ilgili temel bilgiler, altcoin sepeti, ön satış coin analizleri, metaverse, website3, airdrop ile bedava kripto kazanma fırsatları, altcoin al sat tavsiyeleri, güncel piyasa ve borsa analizleri, blockchain teknoloji takibi ve eğitim rehberi, system ve proje yorumları için kanalımızı takip etmeyi unutmayın. Videoyu beğendiyseniz, destek olmak için beğen tuşuna basabilir ve yeni videoları kaçırmamak için https://www.youtube.com/pusulafinans/video clips?sub_affirmation=1 tıklayarak abone olabilirsiniz.

Güncel haberler ve kripto para piyasasındaki önemli bilgiler için https://pusulafinans.com
Ön Satış ile coin almak ve Airdrop ile ücretsiz kripto para kazanmak için https://kripto.pusulafinans.com
Twitter topluluğumuza katılmak için https://www.twitter.com/pusulafinans
Telegram topluluğumuza katılmak için https://t.me/pusulafinans

World wide web 3. Coinleri Altcoin Sepeti – Altcoin Sepeti Nasıl Yapılır? https://youtu.be/KIbQdRHaDUU

World wide web 3. Nedir?
Website 3., veri odaklı ve semantik (anlamsal) Net sağlamak için makine tabanlı bir veri anlayışı kullanmaya odaklanacak, net siteleri ve uygulamalar için üçüncü nesil world wide web hizmetleridir. World-wide-web 3.0’ın nihai hedefi, daha akıllı, bağlantılı ve açık world wide web siteleri oluşturmaktır. Internet 3., yapay zekanın ve makine öğrenimi tekniklerinin kullanımıyla kullanıcıya hitap eden ve daha fazla kişiselleştirilmiş bilgiyi daha hızlı şekilde sunmayı amaçlar. En kısa şekliyle Website ‘in Web 3. ile kişiye özel hizmet sunacak hale gelmesi ve internetin 3. nesli olarak tanımlayabiliriz.

Internet 3. ne işe yarar?
Mevcut website siteleri tipik olarak statik verilere ya da forumlar ve sosyal medya gibi kullanıcı kaynaklı içeriklere sahiptir. Bu durumda bilgi daha geniş bir kitleye yayınlanabilse de, kişisel ihtiyaçlara göre düzenlenemez. Bir web sitesinin bilgiyi gerçek hayattaki insan iletişimine benzer şekilde her bir kullanıcıya özel olarak düzenleyebilmesi gerekir. Semantik World wide web fikri, 1999 yılında Entire world Wide Website yani herkesin bildiği tabirle WWW ‘in yaratıcısı bilgisayar bilimci Tim Berners-Lee tarafından ortaya atılmıştır.
Değişim eğilimi, insanların world wide web sitelerini okuduğu ancak bunlarla nadiren etkileşime girdiği statik bir bilgi sağlayıcı olan World-wide-web 1. ‘dan, kullanıcılar arasında işbirliğini sağlayan etkileşimli ve sosyal bir net olan World wide web 2.0’a kadar izlenirse, Website 3.0’ın her ikisini de değiştireceği varsayılabilir. website siteleri nasıl yapılır ve insanlar onlarla nasıl etkileşime girer.

Net 3. ve Net 2. arasındaki fark nedir?
Net 2., son kullanıcılar için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kullanan website siteleri ve uygulamaları ifade eder. Internet 2., günümüzde birçok world-wide-web sitesinde kullanılmaktadır ve esas olarak kullanıcı etkileşimi ve işbirliğine odaklanmaktadır. Web 2. ayrıca daha evrensel ağ bağlantısı ve iletişim kanalları sağlamaya odaklanmıştır. Internet 2. ve 3. arasındaki fark, Net 3.0’ın yalnızca diğer son kullanıcıların sağladığı içerik yerine her kullanıcı için alakalı içerik sağlamak için makine öğrenimi ve yapay zeka gibi teknolojilerin kullanımına daha fazla odaklanmasıdır. Net 2., esasen kullanıcıların site içeriğine katkıda bulunmasına ve bazen işbirliği yapmasına izin verirken, Net 3. büyük olasılıkla bu işleri anlamsal world wide web ve yapay zeka teknolojilerine devredecektir.

Website 3. özellikleri nelerdir?
Website 3., yapay zeka (AI), anlamsal world-wide-web ve her yerde bulunan özellikler göz önünde bulundurularak oluşturulabilir. AI kullanmanın ardındaki fikir, son kullanıcılara daha hızlı ve daha alakalı veriler sağlama hedefinden gelir. AI kullanan bir net sitesi, belirli bir kullanıcının uygun bulacağını düşündüğü verileri filtreleyebilmeli ve sağlayabilmelidir.
Yapay zekaya sahip bir website ayrıca, bir cihazda veya üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla yerleşik bir özellik olarak bugün ortaya çıkmakta olan bir unsur olan sanal asistanları da bizlere tanıtacaktır.
Semantik Net ‘in arkasındaki fikir, bilgiyi bir sisteme belirli verilerin ne anlama geldiğini öğretmeye yardımcı olacak şekilde kategorize etmek ve depolamaktır. Başka bir deyişle, bir world wide web sitesi, arama sorgularına eklenen kelimeleri bir insan gibi anlayabilmeli ve daha iyi içerik oluşturmasını ve paylaşmasını sağlamalıdır.
Net 3.0’ın sahip olacağı başka bir özellik olarak da, kullanıcının ortamındaki cihazların semantik bilgi sayesinde birbiriyle iletişim sağlayacak olduğu düşünülüyor. Bu konsept, Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) benzer. Ayrıca blok zinciri gibi eşler arası (P2P) teknolojilere, daha fazla odaklanacaktır. Açık API ‘ler, veri biçimleri ve açık kaynaklı yazılımlar gibi diğer teknolojiler de Internet 3. uygulamaları geliştirilirken kullanılabilir.

Metaverse Nedir? Metaverse Coinleri ve Projeleri https://youtu.be/gl9R5Qscwfo

details@pusulafinans.com

(Visited 4 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published.