METAVERSE GİRİYORUM! YENİ MİLYONLUK EVİMLE TANIŞIN 🏠

Selamlar dostlar. Bu videoda Metaverse evrenine giriş yaparak tasarladığım evimi geziyoruz. Kendime yakında burada bir bilgisayar toplama videosu çekeceğim. Garip olacak ama, artık Metaverse hayatımızın merkezine girmeye başlayacak.

Tabii ki bu deneyimi de Oculus Quest 2 sanal gerçeklik gözlüğü ile yaşayabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz ev, mekan, iç ve dış tasarımlar, manzara ve hatta kılık kıyafetinize kadar efsane özellikler var.

Başlıkta yeni milyonluk evim olarak nitelendirdim. Zira gerçek Dünya’da olsa böyle manzaralı bir ev ortalama 5 milyon eder diye düşünüyorum. Metaverse evreninde sınır olmadığı için, her şeyi isteğinize göre tasarlayabiliyorsunuz.

Fakat kullandığım Oculus Quest 2 VR gözlüğü ile alakalı bir kaç şikayetim var. Alacak arkadaşlar bunları lütfen dikkate alsınlar

1-) Gözlük kafanızı arka kemer ve bant ile tutuyor. Birazcık yüzünüze göre ağır olduğundan yukarı bakarken veya dik konumda ortalama yarım saat, 45 dakika sonra yüzünüz biraz acıyor ve kızarıyor. Çok sıktığı için kemeri gevşetince de gözlük sarkıyor.

Bunun için satılan kafalıklar var. Fakat o da Apple mantığı 1500TL civarlarında satılıyor. Adam belki son parası ile Oculus Quest 2 aldı. Tekrar kablosuna, kafalığına bu paraları harcamak bana biraz mantıksız geliyor.

2-) Radyasyon oranını ölçtüm. .53sv olarak çıkıyor. Ofiste kullandığım monitörden daha az radyasyon yaydığını söyleyebilirim. O yüzden içim biraz rahatladı.

3-) Çok sanal gerçeklik gözlüğü kullandım. Oculus Quest 2 aralarındaki en başarılılarından birisi. Zira deneyim konusunda çok fazla imkân sağlıyor. Oyunlarda gerçekçilik hissi çok iyi. Steam VR oyunlarını da oynayabiliyorsunuz.

4-) Metaverse çılgınlığı giderek büyüyecek yakında. Ben gözlüğü 6200TL aldım. Ancak yakında 15 bin TL’den aşağı olacağını pek düşünmüyorum. Haliyle şu konumda kendimi avantajlı hissediyorum. 6K bile çok ama, malum şu dönemde yapacak bir şey yok pek.

5-) Bu metaverse deneyim videosunda 50 %-Life Alyx MOD, Eleven Desk Tennis ve Hellsplit: Arena oyunlarını da oynayarak anlatmaya çalıştım. Farklı istediğiniz VR oyunları da varsa, yorumlardan yazın seriyi genişletelim.

Evet dostlar Oculus Quest 2 deneyimlerim Metaverse evreninde artıları ve eksileri ile bu şekildeydi. Umarım keyif alarak izlemişsinizdir. Bir sonraki Metaverse videosunda görüşünceye kadar, kendinize çok iyi bakın.

Zaman çizelgesi:
00:00 Metaverse’deki Evim
00:33 Ortamlar
01:47 Avatar özelleştirme
03:00 Metaverse görevler
03:13 Eşyalar
03:44 Envanterdeki eşyalar
04:34 Steam kütüphanesi
04:54 Fifty percent-Existence: Alyx VR Mod
10:08 Metaverse masa tenisi
11:36 HellSplit: Arena VR
15:59 FİNAL!

► w: https://pchocasi.com.tr
► f: https://discussion board.pchocasi.com.tr
► i: https://www.instagram.com/pchocasicomtr
► g: https://www.facebook.com/teams/pchgrup

(Visited 3 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published.